• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/izosis
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=-905327477919
  • https://www.twitter.com/@izosisyalitim
  • https://www.instagram.com/izosisyalitim

Hakkımızda

İZOSİS YALITIM SİSTEMLERİ LTD.ŞTİ.

 2009 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi Serkan UZUN öncülüğünde, İzosis Yalıtım Sistemleri  Ltd. Şti. adı altında, KOSGEB KÖİD projesi kapsamında Yozgat-Sorgun Karayolu 25.km de kendisine ait 3.000 m² kapalı 18.500 m² açık alanda ortaklı bir yapı olarak faaliyetlerine başlamıştır. Bugün yaptığı ek yapılar ile kapalı alanı 8.100 m² ye açık alanını ise 37.400 m² ye çıkartmış olup, 10 yılda 20.000 m² kapalı alan, 50.000 m² açık alan da üretim hedefiyle yoluna devam etmektedir. % 100 yerli sermaye ile kurulan firma 2013 yılı itibariyle tek ortaklı bir limited şirket olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

2009 yılında hazır sıvalı EPS polistren dekoratif iç ve dış cephe elemanlarının üretimi konularında başladığı portföy oluşturma faaliyetlerine, 2010 yılı içerisinde inşaat boya grubu ile toz yapı kimyasallarını da dahil eden firma, 2011 yılı içerisinde EPS Blok üretim hattını kurmuştur. 2013 yılında yüzeye Flog (kadife) Kaplama,2014 yılında EPS Enjeksiyon Ürün Üretim Hattını da makine parkuruna katmıştır. 2017 yılında prefabrik konteyner ve yapı üretimi ile GRC Prekast üretimine de başlamıştır. Üretim hattındaki kapasitesi günlük, EPS Polistren Ürünlerinde 800 m³/gün,Toz Yapı Kimyasalları grubunda 100 ton/gün,Boya grubunda 50 ton/gün,Dekoratif ürün grubunda ise 10.000 mt/gün’dür. Yeni makine parkurları ile hem ürün çeşitliliği hem de üretim kapasitesi ile istihdamında artış hedefleri gözeterek yoluna devam etmektedir.

Bugün üretim bandında, EPS Blok üretim hattı, EPS yalıtım levhaları ile asmolen, söve vb dekoratif elemanlar, hazır sıvalı yalıtım levhaları, XPS kartonpiyer,inşaat boya grubu, toz yapı kimyasalları,flog kaplama, prekast GRC cephe elemanları ile prefabrik yapı elemanları, EPS Enjeksiyon Üretim hattı ile EPS Balık Kasaları ve kutuları, dondurma kutuları, fide viyolleri ile ambalaj ürünleri,EPS tavan kaplamaları,lamba göbekleri vb ürünleri üretebilen firma, 2020 yılında üretim portföyüne katmayı planladığı mantolama dübeli, PVC Fileli Köşe profili ile epoksi zemin kaplamaları ve kartuşları, sandaviç panel üretimleri ile ilgili hazırlıklarını da  devam ettirmektedir.

Kurumsallık ilkesini olmazsa olmaz kabul eden firma sahip olduğu üretim bandındaki ürünler ile ilgili olarak TSE ve CE kalite sistem belgelerinin yanında marka bilinci ile kaliteyi özdeşleştirerek EPS polistren ürünleri üretim alanında İZOSİS, boya grubu ile ilgili ARTİZO, toz yapı kimyasalları ile ilgili IZOBONDER, tamir ve elastik harç grubu ile ilgili IZOFIXER, prefabrik hazır yapılarla ilgili IZOFABRIC, ve geliştirdiği yeni bir mekanik mantolama sistemi ile ilgili de TURKİZO markalarını tescil ettirmiştir.

İş hayatında koyduğu hedefleri bir bir gerçekleştirmekte olan firma, İzosis Yalıtım Sistemleri olarak henüz ticari hayatında bir yılını doldurmadan üretim yaptığı yalıtım sektöründe TÜRKİYE’de ilklere imza atma başarısını göstermiştir. Bu başarısı KOSGEB tarafından da değerlendirilerek 2010 yılında Türkiye çapında Yılın Girişimcisi ödülüne aday gösterilerek üstün başarı plaketi ile ödüllendirilmiştir.

Firma yenilik olarak sektöre, hazır sıvalı yalıtım levhalarında dört kenarda binili kilitli sistem ile gizli dübel detayını kazandırmış olup, aynı zamanda yüzey kaplama kimyasıyla da benzersiz bir ürün geliştirmiştir. 2011 yılı içerisinde ORAN Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’na sunduğu proje ile EPS Polistren Blok Üretim Hattı, 2014 yılı içerisinde yine ORAN Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’na sunduğu EPS Enjeksiyon Ürün Üretim Hattı projeleriyle bölgede ilklere imza atmaya devam etmiştir. Bölge kaynaklarının bölgede kalmasında etkin rol oynayan bu yatırımlar, ayrıca hala hali hazırda nakliye ve petrol gibi sektörlere de can suyu olmaktadır.

Ayrıca numune dökümlerini tamamlayan ve kalite sistem belgeleri için son noktaya geldiği Prekast GRC ürünleri, yani betondan imal cephe dekoratif elemanları imalatı da bölge de ilk ve tek olacaktır. 

AR-GE projesi olarak KOSGEB’e “ Mantolamada Yeni Bir Bakış” başlıklı farklı bir ürün konsepti sunan ve bu AR-GE yi KOSGEB onayı ile de başarıyla tamamlayan firma bugün bu projenin seri imalatı ile ilgili süreci kesintisiz devam ettirmektedir. 

Prefabrik yapı sektöründe yaptığı çalışmalar ve  bulduğu detay ile prefabrik yapı piyasasında da bir ilke imza atacak olan firma, farklı bir ürün konsepti ile piyasaya canlılık kazandıracaktır.

2016 yılında yine AR-GE Projesi olarak KOSGEB'e sunduğu “Her Yer Yazı Tahtası” projesi adı altında yenilikçi ve Türkiye'de üretilebilen Avrupa menşeili ürüne antibakteriyerlik özelliği de katarak yine bir ilke imza atmış ve bu projeyi de başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 

 Yaptığı ürünlere katma değer katmadan büyüyemeyeceğini öngören ve inovasyonu olmazsa olmaz ilkesi olarak benimseyen firma, takip eden değil takip edilen olarak yoluna devam etmektedir.

 Kurulduğu tarihten bu yana ortalama %180 büyüme ivmesiyle hareket eden firma 2013 yılı ALLWORLD NETWORK TURKEY FAST GROWTH 100 programı kapsamında En Hızlı Büyüyen İlk 100 şirket sıralamasında 45. sırada yer almıştır. 2015 yılında BUSINESS INITIATIVE DIRECTIONS tarafından INTERNATIONAL STAR OF LEADERSHIP IN QUALITY ödülü ile ödüllendirilmiş, yine BUSINESS WORLD AWARD PROGRAM’ da Türkiye’yi yurtdışında temsil etmiştir. Kalkınma Bakanlığı İllerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması SEGE sıralamasında 65.sırada yer alan Yozgat’ta, hem firmanın merkezi hem de üretim yerinin olması aslında hangi şartlarda sektör oyuncusu olduğunun da bir göstergesidir. Van’dan sonra en fazla göç veren yer olan  Yozgat şartlarında nitelikli personelin yanında vasıfsız eleman sıkıntısını da yaşayan  firma bugün bütün bu şartlara rağmen iki dağın arasında kalan şehrin ufuk çizgisini aşmayı çoktan başarmıştır.

İzosis Yalıtım Sistemleri Afrika,Türkmenistan, Irak, Rusya ve Fransa’ya dolaylı olarak ihracat yapmıştır. Direk ihracat için Balkan ülkelerine yaptığı iş ziyaretlerinin  meyvelerini toplamaya 2020 yılı içerisinde başlayacağını da öngörmektedir. Firma beş yıl içerisinde yurtiçi ve yurtdışındaki marka bilincini de oturtarak sektörde ilk sıralarda yer almayı hedeflemektedir.

Sektörde ürün çeşitliliği ile Türkiye’de tek olan firma Orta Anadolu’nun en aktif oyuncusudur. İstanbul’dan Van’a, Trabzon’dan Mersin’e bayi yapılanmasındaki sürecini de devam ettirmektedir. 

SAYGILARIMIZLA ...........

 

İZOSİS YALITIM SİSTEMLERİ LTD.ŞTİ.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret1491626
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.064018.1364
Euro18.196518.2694
Hava Durumu
REFERANSLAR